Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZMĚNA UČITELKY I TŘÍDY V PŘÍŠTÍM ŠKOLNÍM ROCE

24. 6. 2011

Vážení rodiče,

dnes jsem dětem oznámila, že již v příštím školním roce nenastoupím na naši školu. Snažila jsem se jim to vysvětlit co nejšetrnějším způsobem. Vzhledem k tomu, že je již téměř konec června, rozhodla jsem se, že Vás nebudu zatěžovat mimořádnou schůzkou, na které bych Vám pouze řekla, že důvody mého odchodu jsou osobní. Jelikož vím, že většina z Vás navštěvuje náš web, zvolila jsem tuto cestu. Chci Vám poděkovat za výbornou bezproblémovou spolupráci, i když trvala pouze pět měsíců. Jsem ráda, že jsem Vás poznala a přeji Vám hodně trpělivosti a sil při dalším vzdělávání Vašich dětí.

Pokud se nic nezmění, tak by v září měla nastoupit nová mladá a sympatická paní učitelka. Určitě budete mít možnost se s ní brzy seznámit. Bohužel, odmítla pracovat s interaktivní tabulí, proto budou děti od září navštěvovat jinou třídu - na stejném patře.

Hezké slunečné prázdniny a příjemný vstup do nového školního roku Vám všem přeje

Gabriela Niklová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuji za podporu

(Gabriela, 28. 6. 2011 20:55)

Milí rodiče,
dobře chápu, že pro děti to rozhodně nebude lehká situace, protože si od září budou zvykat na novou paní učitelku a na novou třídu zároveň.
Můj odchod je tak nějak "půl na půl". Dá se říci, že spíše z rodinných důvodů. Je také pravda, že ze školství odcházím úplně do jiné sféry. Byla to nešťastná shoda náhod. Kdybych věděla, že to tak dopadne, určitě bychom tu situaci v pololetí řešili jinak. Musím ale říct sama za sebe, že stav ve škole - zejména pak na 1. stupni není nijak zářivý. Osobně jsem cítila velmi malou podporu ze strany vedení...ať se jedná o cokoliv...nebudu to nijak více rozebírat. Pokud uvažujete o změně školy, opravdu nevím, co bych Vám mohla poradit. Zkušenosti s dalšími pražskými školami, bohužel, nemám. Problém mě napadá jediný - některé děti si špatně zvykají na nový kolektiv a nevím, co by bylo horší - nová učitelka nebo hledání nových kamarádů??? Posím, pečlivě zvažujte každé pro a proti.
Velmi Vám děkuji za projevenou podporu, moc mě to potěšilo.
Pevně doufám, že s novou paní učitelkou půjde vše dobře. Měla jsem s ní již schůzku a zítra mne čeká ještě jedna a působí velmi mile a sympaticky.

Změna třídní učitelky

(Hana Ventová, 27. 6. 2011 8:05)

Dobrý den, paní učitelko,
velmi mně ta zpráva zaskočila, David v pátek ve škole nebyl, takže zatím žádná reakce. Moc mně to mrzí, byli jsme s Vámi moc spokojení po všech stránkách :)
Nestačím se divit, jakým způsebem se škola "zbavuje" nejlepších kantorů. Zřejmě začneme uvažovat o jiné škole, protože se obávám dalších změn. Přeci není možné, aby si děti museli zvykat každý půl rok na jinou paní učitelku.
Souhlasím s ostatními, že bychom s tím měli něco dělat. Mimořádná schůzka by myslím byla na místě ještě do prázdnin, aby byla nějaká možnost něco změnit.
Hana Ventová

změna třídní učitelky

(Petra Hátlová, 26. 6. 2011 21:39)

Dobrý den paní učitelko,
i nás zpráva, že odcházíte, velmi zaskočila. Martin v pátek brečel a chtěl, abychom ho dali na jinou školu.
Já sama se obávám toho, aby se situace znovu neopakovala a dětem se za půl roku za rok třídní učitelka zase neměnila.
Pokud jsou příčinou Vašeho odchodu podmínky na škole a my jako rodiče Vás můžeme nějak podpořit, určitě to rádi uděláme.
Petra Hátlová

Změna učitelky

(Šteflovi, 25. 6. 2011 20:21)

Dobrý den paní učitelko,
Vaše rozhodnutí nás velmi překvapilo a moc nás to mrzí.
Po zkušenosti s odchodem paní učitelky Hublové se obáváme, zda i Vaše důvodody nemají něco společného s vedením školy.
V tomto případě bychom Vás rádi podpořili a pokusili se o změnu ve vedení školy.
Barunka naznačovala, že učitelek, které chtějí odejít, je prý víc, a tak by se této situace dalo využít pro radikálnější řešení.
Abychom se přiznali, tak zvažujeme, jestli Barunku nedáme na jinou školu a myslíme si, že v této situaci bude více rodičů nejenom z 2.B.

Michaela a Tomáš Šteflovi